Shopping Cart
Delivery Icon Do dopravy zdarma chybí 1,390.00Kč

No products in the cart.

Safety Payments Icon ZARUČENÁ BEZPEČNÁ TRANSAKCE

KONTRAINDIKACE PRO ZAHÁJENÍ KETOGENNÍ DIETY

Ketogenní dieta je založena na výrazném omezení sacharidů a bílkovin a zvýšení příjmu tuků. V závislosti na volbě diety si můžete individuálně zvolit počet denně konzumovaných makroživin. Můžeme si vybrat z SKD, TKD, CKD, HPKD (více o tomto tématu najdete v našem příspěvku na adrese: Základy keto diety – co je keto dieta?) Ketogenní dieta je zdravá a chutná. Díky svým zdravotním přínosům se doporučuje nejen lidem, kteří hubnou, ale i při mnoha závažných onemocněních. Za zmínku stojí, že se jedná o jednu z nejprozkoumanějších diet na světě, která má velmi solidní výzkumné a vědecké základy.

Proč držet ketogenní dietu a existují nějaké kontraindikace?

Ketogenní dieta – pro koho?

Dieta je víc než jen hubnutí, je to způsob stravování, který si každý volí individuálně, řídí se svými preferencemi a péčí o své zdraví. Před mnoha lety vědci dokázali, že drastické snížení denního množství zkonzumovaných sacharidů způsobí, že se tělo dostane do stavu ketózy. To znamená, že tělo nezískává energii z cukrů (glukózy), ale využívá tuk nahromaděný v tkáních. Ketogenní dieta má samozřejmě specifická pravidla a jasně definované povolené a zakázané produkty. Pokud neexistují žádné zdravotní kontraindikace ketogenní diety, můžete ji při dodržování pokynů realizovat. Dodržování pravidel je nesmírně důležité, protože příliš mnoho sacharidů ve stravě může srážet stav ketózy nebo nám neumožnit jeho dosažení. Suplementace produkty, jako jsou MCT oleje nebo exogenní ketony, je velkou podporou při dietě a při dosahování vysněné postavy. A také péče o správnou hydrataci (rovnováhu elektrolytů) s podporou elektrolytů.

Je to dieta zvolená z mnoha důvodů, a přestože nejčastějším důvodem je touha zhubnout – lidé s vyšší hmotností dosahují velkolepých výsledků, úbytek hmotnosti je ve skutečnosti vedlejším účinkem očisty organismu. Jakmile shodíte více kilogramů, zvýší se vaše energetická hladina a s ní i vaše pohoda, což se promítne i do dalších oblastí vašeho života. Ketogenní dieta také pomáhá regulovat hladinu cholesterolu a krevní tlak, což má pozitivní vliv na tělesnou kondici i duševní pohodu. Nedostatek nadměrného množství sacharidů ve stravě také pomáhá předcházet akné (jedním z faktorů, které způsobují akné, je cukr) a starat se o hormonální rovnováhu. To je nesmírně důležité zejména pro ženy.

Dieta bez cukru je kontraindikací pro mlsouny?

Přestože je ketogenní (neboli keto) dieta založena na výrazném omezení sacharidů, nevylučuje přítomnost dezertů v denním jídelníčku. Samozřejmě se nejedná o standardní přidružené sladkosti, jako jsou tyčinky nebo dorty zakoupené v obchodě, ale existuje spousta receptů na domácí pokrmy, které jistě naplní potřebu sladkostí. Díky tomu, že jsou pokrmy založeny na tucích (to platí i pro sladkosti), se tělo cítí nasycené a pocit hladu se neobjevuje mnohem déle než u slazených dezertů. Palačinky, dorty, čokolády, krémy, vafle – to vše jsou položky přijatelné při keto. Stačí trocha odhodlání v kuchyni a můžete vytvořit individuální pokrmy pouze ze seznamu ingrediencí přijatelných při této dietě. Hodit se vám bude také seznam zdravých náhražek cukru a sledování stránek beketo.co.uk, kde najdete nové recepty. Důležité je sledovat denní potřebu makroživin. Ne každý však má čas nebo chuť péct. V našem obchodě nechybí sladké a zdravé pochutiny (tyčinky, čokolády, ořechové krémy), díky kterým bude konzumace sladkostí nejen příjemná, ale také v souladu se zásadami ketogenní diety. Naše keto sladkosti obsahují minimum sacharidů a správné množství tuků.

Kontraindikace ketogenní diety

Pokud je ketogenní strava pestrá a obsahuje pro tělo nezbytné vitaminy, minerály a vlákninu, může být nejen zdravá, ale i chutná. Bohužel existuje skupina lidí, kterým se ketogenní dieta nedoporučuje.

Mezi kontraindikace ketogenní diety patří:

  • problémy s játry,
  • problémy se slinivkou,
  • problémy s ledvinami,
  • nesprávná strava.

Játra, slinivka břišní a ledviny jsou orgány, které se podílejí na metabolismu ketolátek, takže jejich správná funkce je pro zařazení ketogenní diety nezbytná. Stav ketózy je primárním cílem diety a bez správného fungování těchto orgánů může být jeho dosažení problémem, i když to neznamená, že nám dosažení stavu ketózy nepomůže zbavit se těchto problémů.

Ketogenní dieta je omezující kvůli omezenému množství povolených potravin. Mnoho lidí, kteří změní své stravovací návyky, si nepřipravuje nová jídla a v důsledku toho může být jejich strava nutričně nedostatečná. To může vést k různým nepříjemným zdravotním následkům, a proto je tak důležité jíst zeleninu a přijímat správné množství vitaminů, minerálů a živin. Proto propagujeme #CleanKeto, které zahrnuje spoustu zdravých, nezpracovaných potravin (zelené saláty, brokolice, kapusta atd.). #CleanKeto je také o pohybu a fyzické aktivitě, které pozitivně ovlivní vaše tělo a udrží vás v kondici, budete se cítit dobře a dostanete se na vyšší úroveň zdraví.

@ketopresident
JKG

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Připojte se k čekací listině Buďte mezi prvními, kdo se dozví, jakmile bude produkt k dispozici. Zanechte níže svou e-mailovou adresu a buďte informováni o novinkách.
Sdílejte svůj košík