Shopping Cart
Delivery Icon Do dopravy zdarma chybí 1,390.00Kč

No products in the cart.

Safety Payments Icon ZARUČENÁ BEZPEČNÁ TRANSAKCE

KETO AKADEMIE

Je naší povinností a závazkem vzdělávat o keto a nízkosacharidové dietě.
Naším cílem je propagovat zdravé návyky, čisté stravování a #cleanketo. Věříme, že nízkosacharidová a keto dieta jsou správnou volbou životního stylu pro každého, kdo chce vést dlouhý, zdravý a úspěšný život. 

Naše poslání uvést co nejvíce lidí do stavu ketózy se odráží v tom, co vám zde předkládáme - důkazy podložené, důvěryhodné a snadno připravitelné vzdělávací články o ketogenní dietě, nízkosacharidovém životním stylu a všem, co potřebujete vědět, abyste byli KETO a ZDRAVÍ. 

Dieta s nízkým obsahem FODMAP – co jíst, čeho se vyvarovat, jídelníčky a ukázkové recepty

V tomto článku představíme pojem nízkofodmapová dieta, vysvětlíme, které produkty patří do skupiny FODMAP, představíme příznaky jejich nesnášenlivosti a rozebereme, jak může tato dieta pomoci zmírnit příznaky a zlepšit kvalitu života lidí se střevními potížemi. Kromě toho porovnáváme nízkofodmapovou dietu s ketogenní dietou a upozorňujeme na rozdíly a potenciální výhody jejich kombinace.
Přečtěte si nyníDieta s nízkým obsahem FODMAP – co jíst, čeho se vyvarovat, jídelníčky a ukázkové recepty
Keto dieta - 7denní menu

Keto dieta – 7denní menu

Vysokotučná strava založená výhradně na zdravých tucích je dnes jedním z nejznámějších stravovacích trendů[1]. Ketogenní dieta si získala popularitu především jako způsob, jak relativně rychle shodit nadváhu. Odpůrci modelu ketogenní diety se shodují: vzhledem k vyloučení produktů z mnoha skupin…

Přečtěte si nyníKeto dieta – 7denní menu
Polyoly

Polyoly – co to jsou a proč byste je měli zařadit do své keto stravy

Při dietě, ať už běžné, nebo redukční, máme často chuť na něco sladkého nebo na určitou potravinu. Mnoho lidí takové chutě odkládá na tzv. cheat day, ale existuje i alternativní metoda - výměna nežádoucích složek za ty, které jsou v dietě povolené. V této souvislosti stojí za to se zabývat polyoly.
Přečtěte si nyníPolyoly – co to jsou a proč byste je měli zařadit do své keto stravy
nápoje při ketogenní dietě

Co můžete pít při keto dietě? Nápoje doporučené při ketogenní dietě

Při ketogenní dietě byste neměli překročit doporučený příjem sacharidů 20-30 g denně. Důležité je, že toto omezení se vztahuje i na konzumované nápoje. Z článku se dozvíte, co kromě vody můžete při ketogenní dietě pít, na co si dát pozor při výběru nápojů a které nápoje mohou obsahovat skryté sacharidy.
Přečtěte si nyníCo můžete pít při keto dietě? Nápoje doporučené při ketogenní dietě
ořechy

Jaké druhy ořechů jíst při ketogenní dietě?

Ořechy jsou vynikajícím zdrojem zdravých tuků, ideální při ketogenní dietě, pokud jsou konzumovány s mírou. Jsou bohaté na vitaminy a minerály, podporují činnost srdce a nervového systému. Díky vysokému obsahu tuků jsou ideální pro osoby na keto dietě, i když pozor na jejich množství. Podívejte se, které ořechy se při keto dietě doporučují a kterým je lepší se vyhnout, abyste udrželi dietu pod kontrolou.
Přečtěte si nyníJaké druhy ořechů jíst při ketogenní dietě?

Co je to ketóza a jaké jsou její příznaky?

Ketóza je metabolický stav, kdy tělo získává energii z mastných kyselin, zatímco za normálních okolností je hlavním zdrojem energie glukóza. Stav ketózy je žádoucí zejména pro lidi, kteří hubnou - je synonymem pro účinné spalování tělu vlastních tuků a bílkovin. Jak ketózy dosáhnout? Kdy můžeme hovořit o stavu ketózy? Odpovědi na tyto a další související otázky naleznete níže.
Přečtěte si nyníCo je to ketóza a jaké jsou její příznaky?

MCT olej – druhy mastných kyselin

MCT olej je olej obsahující mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem. Jejich metabolismus v těle se liší od metabolismu ostatních tuků: jsou snadno stravitelné a poté se vstřebávají ze střevních epiteliálních buněk a portální žilou jsou transportovány přímo do jater. Vykazují také termogenní vlastnosti a mají příznivý vliv na metabolické procesy. Vlastnosti produktu ocení především sportovci, lidé držící ketogenní dietu a ti, kteří preferují zdravý životní styl obecně: MCT olej může doplnit stravu o cenné mastné kyseliny. Jaké druhy existují?
Přečtěte si nyníMCT olej – druhy mastných kyselin

Jak používat MCT olej?

MCT olej je specifický tuk bez chuti, který patří do skupiny mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem. Získává se hlavně z kokosové dužiny a v současné době je jedním z nejdůležitějších výživových trendů: používají ho sportovci, lidé hubnoucí a ti, kteří drží ketogenní dietu.
Přečtěte si nyníJak používat MCT olej?

MCT olej – vlastnosti a použití

Využívají ho sportovci, lidé hubnoucí a ti, kteří drží ketogenní dietu: MCT olej je doplněk stravy, kterému se přisuzuje řada zdraví prospěšných vlastností. Pochází z kokosových ořechů a palmových jader a obsahuje nasycené mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, tj. mastné kyseliny s relativně krátkými uhlíkovými řetězci. Právě tato vlastnost určuje jedinečné vlastnosti MCT oleje.
Přečtěte si nyníMCT olej – vlastnosti a použití
Připojte se k čekací listině Buďte mezi prvními, kdo se dozví, jakmile bude produkt k dispozici. Zanechte níže svou e-mailovou adresu a buďte informováni o novinkách.
Sdílejte svůj košík