Shopping Cart

No products in the cart.

MCT Oleje

Pokud nevíte, kde koupit MCT olej, jste na správném místě. V této kategorii našeho obchodu najdete mnoho zajímavých návrhů, které budou dokonalou podporou ketogenní a nízkosacharidové diety. Seznamte se s MCT oleji od BeKeto™ a podpořte produkci ketolátek, imunitní systém a trávicí soustavu. Podívejte se na reference spokojených zákazníků!

KETO FOCUS

Výrobky BeKeto™ jsou vytvořeny odborníky na keto a nízkosacharidovou dietu. Máme pro vás záruku, že každý výrobek dokonale zapadne do vašeho nízkosacharidového životního stylu.

ZAMĚŘENÍ NA KVALITU

Vždy vybíráme jen ty nejlepší složky produktu. Pokud jde o kvalitu, řídíme se zásadou "nulových kompromisů". Pokud je výrobek BeKeto na trhu, znamená to, že prošel velmi přísnými testy kvality.

ZAMĚŘENÍ CÍLE

Naším cílem je podporovat naši komunitu Beketonianů po celém světě v dosahování cílů spojených se zdravým tělem a myslí. Doprovázíme vás při dosahování vašich každodenních cílů. Jsme tu pro vás. 100%.

MCT oleje v obchodě BeKeto

Přestože mnoho lidí potenciál MCT stále přehlíží, měly by být jednou z důležitých součástí jídelníčku sportovců, fyzicky aktivních lidí a těch, kteří drží ketogenní dietu.
Přípravky s MCT olejem, které naše společnost vyrábí, jsou vynikající pro podporu trávicího a imunitního systému a také pro tvorbu ketolátek. Vzhledem k různým potřebám našich zákazníků se MCT olej vyskytuje v mnoha různých variantách.
Můžete si vybrat mezi produkty ve formě oleje a prášku. Můžete najít přípravky obsahující pouze kyselinu kaprylovou (C10), kyselinu kaprylovou (C8) nebo výrobky obsahující kombinaci obou. Běžnější je MCT ve formě oleje, ale existují lidé, kteří jsou na něj příliš citliví. Proto se pro ně doporučuje MCT v prášku, který náš obchod také nabízí, takže každý si v sortimentu najde něco ideálního pro sebe.

Co je MCT olej?

Nejčastěji se doporučuje omezit nasycené tuky, ale existuje výjimka - MCT olej. Rozdíl mezi nenasycenými a nasycenými tuky je pro zdraví méně důležitý než jejich rozdělení na tuky s dlouhým a středně dlouhým řetězcem. Na rozdíl od ostatních nasycených tuků patří MCT olej mezi tuky se středně dlouhým řetězcem. Ačkoli je tedy řazen mezi nasycené tuky, od ostatních sloučenin této skupiny se výrazně liší. Liší se svými vlastnostmi a vstřebatelností. Ostatní nasycené tuky zvyšují hladinu cholesterolu, takže mohou negativně ovlivňovat zdraví. Suplementaci MCT olejem by měli užívat sportovci, fyzicky aktivní lidé, kteří chtějí zhubnout, a ti, kteří vedou zdravý životní styl. Je to dobrý způsob, jak si zpestřit každodenní stravu. MCT olej se doporučuje lidem na keto dietě i těm, kteří drží dietu s nízkým obsahem sacharidů.
Za nejlepší zdroje MCT oleje jsou považovány kokosový olej a nerafinovaný palmový olej. Za jeho vlastnosti jsou zodpovědné kyseliny kaprinová, kaprylová a kaprylová obsažené v oleji. Ve vysoce kvalitních výrobcích se věnuje velká pozornost správnému poměru mezi kyselinami kaprinovou a kaprylovou.

Výhody používání MCT oleje

Skutečnost, že se MCT olej tak často vyskytuje v obchodech se zdravou výživou, není náhodná. Má spoustu cenných zdravotních vlastností, které ocení nejen sportovci, ale všichni, kteří chtějí pečovat o kondici a předcházet nemocem. Kyselina kaprylová obsažená v oleji stimuluje trávicí systém. Kromě toho vykazuje protizánětlivé vlastnosti a je alternativou pro mozek k čerpání energie. Protože ji nečerpá ze sacharidů, je olej vhodný pro lidi na ketonové dietě. Kyselina kaprinová se naproti tomu snadno vstřebává, ale zároveň ji tělo přeměňuje na energii pomaleji. Kromě toho má protivirové vlastnosti. Tím však její výhody nekončí.
MCT olej má příznivé účinky na funkci střev, včetně normální střevní flóry. Spolu s tím je důležitý pro imunitní systém. Jak již bylo zmíněno, má antivirové a protiplísňové účinky. Používá se při zdravotních problémech, jako je přerůstání bakterií Candida a syndrom krátkého střeva. Některé studie naznačují, že díky svému vlivu na mozkové funkce, včetně paměti, může být MCT olej neocenitelný ve stravě lidí trpících Alzheimerovou chorobou.
Za zmínku stojí také cholesterol. Tuky se středně dlouhým řetězcem nejenže nepřispívají ke špatnému cholesterolu, ale také zlepšují lipidový profil a hladina cholesterolu se může zlepšit.

Oleje při ketogenní dietě - kdy použít MCT?

Ketogenní dieta se vyznačuje tím, že se mění doporučené poměry živin. Na rozdíl od běžné diety nejsou základem sacharidy, ale tuky. Bílkoviny a sacharidy tvoří 10 až 20 % a zbytek jsou právě tuky. Účinnost, efektivita a zdravotní dopad diety závisí na tom, jaké potraviny použijete a jakými doplňky stravy podpoříte svůj organismus, což je u ketózy velmi důležité. Jak s tím souvisí MCT olej?
Především je vynikajícím zdrojem energie, kterou lze na jedné straně snadno a rychle využít a na druhé straně nepřispívá ke zvýšení hladiny glukózy v krvi. Nedochází tedy k uvolňování inzulinu a hladina cukru se stabilizuje. To je velmi důležité, pokud jde o kontrolu hmotnosti.
Při ketogenní dietě dochází v těle ke ketóze, což znamená, že se energie získává z tuků namísto sacharidů. Přesně to se děje s MCT oleji. Je to o to důležitější, že tuky se středně dlouhým řetězcem zvyšují počet ketolátek v krvi.
Důležitou otázkou je dávkování, protože pokud je ho ve stravě příliš mnoho, může navzdory všem zdraví prospěšným vlastnostem zvyšovat hladinu cholesterolu. Nicméně neexistují žádné oficiální normy týkající se dávkování. Předpokládá se, že bezpečná denní dávka není vyšší než 50 ml.

Jak konzumovat MCT olej?

MCT olej lze přidávat do mnoha potravin. Velmi oblíbené je jeho přidávání do kávy, ale možností je mnohem více. Dobře se uplatní jako přísada do bylinkového másla, salátové zálivky, vody nebo smoothie. Můžete po něm sáhnout před i po tréninku. Zajímavé recepty s využitím MCT oleje jsou zveřejněny na našich webových stránkách.
Zajímavé je, že MCT funguje dobře nejen jako dietní složka, protože najde uplatnění i v péči o pleť. Snadno se vstřebává a pokožka bude hladká a pevná. Zvláště dobře funguje v kombinaci s esenciálními oleji.

MCT olej za dobrou cenu!

Vyvstávají také otázky ohledně ceny MCT olejů. Při sestavování naší nabídky jsme dbali na to, aby vysoká kvalita našich přípravků šla ruku v ruce s dobrou cenou pro naše zákazníky. Oleje i prášky se navíc liší hmotností, což má vliv i na pořizovací cenu. MCT olej zakoupený u nás stojí již od několika desítek zlotých. Například půl litru MCT oleje C8+C10 lze pořídit již za 64,90 PLN a všechny prášky stojí 109 PLN za 300 g. Jsme přesvědčeni, že stačí vyzkoušet jedno balení, abyste zjistili, jak blahodárně náš olej působí na celý organismus.

více než 8 500+ vynikajících recenzí

Společnost BeKeto je známá výjimečnými službami a špičkovými produkty. O tom se mohou přesvědčit #BeKetonians v 10 zemích!

Připojte se k čekací listině Buďte mezi prvními, kdo se dozví, jakmile bude produkt k dispozici. Zanechte níže svou e-mailovou adresu a buďte informováni o novinkách.
Sdílejte svůj košík