Shopping Cart
Delivery Icon Do dopravy zdarma chybí 1,390.00Kč

No products in the cart.

Safety Payments Icon ZARUČENÁ BEZPEČNÁ TRANSAKCE

ZARUČUJE KETO DIETA ÚČINNÉ HUBNUTÍ?

Ketogenní dieta se používá nejen při konkrétních zdravotních problémech nebo proto, že se chcete cítit lépe, ale také kvůli její účinnosti při hubnutí. Mnoho lidí s nadváhou se rozhodne vzdát se cukru a bojovat za svou vysněnou postavu. Hubnutí při ketogenní dietě zahrnuje dvě věci: uvedení těla do stavu ketózy a kalorický deficit. Pokud se budete držet zásad, můžete zhubnout 0,5-1 kg týdně, což je tolik, kolik je pro lidské tělo zdravé.

Ketogenní dieta a hubnutí

Cílem ketogenní diety je uvést tělo do stavu ketózy a udržet jej. To umožňuje tělu čerpat energii z uložených tuků, nikoli ze standardních cukrů (glukózy). K dosažení tohoto stavu je nutné snížit příjem sacharidů, které by měly tvořit 5-10 % denní kalorické potřeby. Ketogenní dieta je omezující – můžete při ní jíst pouze určené potraviny. Je také pestrá, protože povolené produkty lze skládat na stovky způsobů (mnoho chutných návrhů najdete v záložce recepty: https://beketo.pl/pl/i/Keto-Przepisy/21). Keto umožňuje efektivní a především zdravé hubnutí. V případě lidí, kteří bojují s velkou nadváhou, má pozitivní vliv na problémy s cukrovkou, krevním tlakem nebo příliš vysokou hladinou cholesterolu. Je určen jak pro obézní lidi, tak pro ty, kteří chtějí pečovat o své zdraví a minimalizovat riziko chronických onemocnění. Díky ketogenní dietě zhubly tisíce lidí po celém světě a díky tomu, jak ovlivnila jejich tělo, v jejím užívání pokračují i po skončení redukční fáze.

Proč hubnout pomocí ketogenní diety?

Především kvůli zdravotním problémům a účinnosti. Mnoho lidí, kteří se rozhodnou zhubnout, drží drastické diety, které obvykle provází hlad, nespokojenost a frustrace. Když máte neustále hlad, je snadné začít mlsat, což následně vede k nedostatečným výsledkům nadměrným přísunem kalorií. Ketogenní dieta se skládá především z tuků, které sice mají více kalorií na 1 g výrobku, ale jsou mnohem sytější a eliminují pocit hladu. Díky tomu není potřeba svačit a neměly by nastat problémy s dodržováním určeného jídelníčku. Stačí si spočítat svou kalorickou potřebu a odečíst od ní asi 10-15 % kalorií. Výsledné číslo určuje počet kalorií, které byste měli během procesu hubnutí zkonzumovat. Pokud budete držet ketogenní dietu, první výsledky se dostaví rychle a viditelný úbytek hmotnosti lze očekávat po několika týdnech.

Důležité: na internetu je k dispozici spousta kalkulaček, které vám pomohou určit PPM (bazální metabolismus) a CPM (celkový metabolismus). Nezapomeňte zkontrolovat CPM, což je počet kalorií, které by měl člověk s danými parametry denně zkonzumovat. Upravuje se podle vaší hmotnosti, výšky a typu fyzické aktivity a práce. Právě od tohoto čísla je třeba odečíst kalorie, abyste mohli jít na redukci hmotnosti.  V případě lidí s obezitou nebo zdravotními problémy se doporučuje kontaktovat odborníka na výživu, jednání na vlastní pěst bez náležité přípravy a znalostí se může ukázat jako neúčinné a přinést negativní výsledky.

Výsledky na keto

Vzhledem k individuálním predispozicím k hubnutí a metabolickým změnám je obtížné uvést konkrétní počet ztracených kilogramů. V průměru se pohybuje mezi 0,5-1 kg/týden. Hubnutí při keto dietě probíhá pomalu, zdravě a stabilně. Endokrinní a nervový systém tak nezažije šok a tělo se začne čistit. Tento proces by neměl být uspěchaný. Obvykle trvalo mnoho měsíců nebo let, než jste se dostali k nadváze, nečekejte, že se vaše tělo změní za měsíc. Popularita ketogenní diety roste právě díky její účinnosti. Při uvedení do stavu ketózy můžete očekávat některé mírné vedlejší účinky. Měli byste se hlídat, protože některé jsou způsobeny změnou stravy (zejména pokud bylo vaše tělo v průběhu let špatně vyživováno) a jiné jsou důsledkem nesprávného dodržování diety. Mírná malátnost nebo únava jsou normální a jsou důsledkem náhlého vysazení cukru, který byl nejspíše konzumován v nadbytku. Po několika dnech by se vše mělo vrátit do normálu. Vzhledem k množství zkonzumovaných tuků se nedostaví pocit hladu. A díky nedostatku zpracovaných potravin a přílišnému množství sacharidů ve stravě je hladina cukru na konstantní úrovni. Výsledkem je, že se neobjevují žádné návaly hladu ani potřeba svačit.

Ketogenní dieta má značný vliv na hubnutí, pokud je správně dodržována. Pokud si nejste jisti správným výpočtem kalorií nebo množstvím přijímaných makroživin, je nejlepší poradit se s odborníkem na výživu. Než si ho vyberete, je dobré se ujistit, že je to někdo, kdo má zkušenosti se sestavováním jídelníčků pro osoby na ketogenní dietě.

@ketopresident
JKG

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Připojte se k čekací listině Buďte mezi prvními, kdo se dozví, jakmile bude produkt k dispozici. Zanechte níže svou e-mailovou adresu a buďte informováni o novinkách.
Sdílejte svůj košík