Shopping Cart
Delivery Icon Do dopravy zdarma chybí 1,390.00Kč

No products in the cart.

Safety Payments Icon ZARUČENÁ BEZPEČNÁ TRANSAKCE

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI KETO DIETĚ

Jaké jsou tedy nejčastější chyby při ketogenní dietě a čeho se vyvarovat, abyste minimalizovali nežádoucí příznaky?

Naučte se 9 snadných způsobů, jak nedělat chyby

  1. Příliš mnoho bílkovin ve stravě a málo tuků. Přestože byl tuk po mnoho let démonizován a doporučováno jeho omezení, ketogenní dieta, zejména v adaptačním období, obsahuje téměř 80 % kalorií z tuků. Mnoho lidí se obává, že konzumací velkého množství tuků přiberou na váze, a proto současně konzumují velké množství bílkovin. Ketogenní dieta není Dukanova dieta, ve které převažují bílkoviny. Právě tyto typy chyb při ketogenní dietě mohou způsobit, že se budete cítit špatně.

  1. Příliš mnoho sacharidů ve stravě. Platí, že konzumace příliš malého množství sacharidů způsobuje problémy se soustředěním, ovlivňuje hladinu energie v průběhu celého dne, a dokonce ovlivňuje činnost orgánů, jako je štítná žláza. Omezení sacharidů ve stravě však tyto typy nežádoucích příznaků nezpůsobuje. Naše tělo si dokáže samo vyrobit až 200 g glukózy denně a preferovaným zdrojem energie pro náš mozek jsou ketolátky. Pokud se obáváte, že jíte příliš málo sacharidů, a to i na ketogenní dietu, zkuste zvýšit množství zeleniny, kterou během dne sníte.

  1. Jíte příliš mnoho. Jednou z největších chyb při ketogenní dietě je jíst s hodinkami na ruce každé 3 hodiny. Je důležité si uvědomit, že při jídle pokaždé zvyšujete hladinu inzulinu v krvi. To má velmi častý vliv na vypadnutí ze stavu ketózy. Při ketogenní dietě je nejdůležitější se zasytit a jíst jen tehdy, když máte hlad. Naslouchejte svému tělu.

  1. Konzumujte velké množství nulových (light/nízkokalorických) potravin. Zejména v adaptačním období, ale nejen v něm, buďte opatrní jak s nulově kalorickými nápoji, tak se všemi druhy sladidel. Adaptační období je velmi zvláštním obdobím, kdy tělo potřebuje přejít ze zdroje energie, jako je glukóza, na tuk. Nulokalorické výrobky mohou tento proces výrazně prodloužit a zhoršit příznaky keto chřipky.

  1. Příliš málo sacharidů ve stravě. Víme, že jsme výše psali o přílišném množství, ale mnoho lidí má tendenci ke ketogenní dietě přistupovat s nulovým obsahem sacharidů. Pamatujte, že každé tělo je jiné a po období adaptace se naše tolerance sacharidů může značně lišit. Bude to ovlivněno faktory, jako je množství a kvalita spánku, tréninkový režim a stres. Po adaptačním období je dobré postupně zvyšovat množství sacharidů a kontrolovat svou toleranci.

  1. Další velkou chybou při ketogenní dietě je absolutní vyloučení ovoce a některé zeleniny. Jak jsme zmínili v bodě výše, někteří lidé na ketogenní dietě budou schopni sníst až 100 g sacharidů denně (norma je však asi 50 g). Proč by si tedy nemohli dopřát rajčata, banány nebo brambory, pokud je to v rámci jejich denní tolerance sacharidů?

  1. Příliš mnoho tuku. Je těžké se přejídat tukem, protože je velmi sytý a zanechává tělo spokojené a plné na dlouhou dobu. Při ketogenní dietě to však můžete s množstvím tuku také přehnat. Neznamená to, že keto dieta je zázračný způsob stravování, takže můžete jíst, kolik chcete, a přesto zhubnout. Takto to bohužel nefunguje. Ketogenní dieta by měla být pestrou stravou, nikoli jídlem sestávajícím ze slaniny, másla a smetany. Proto dodržujme “čistou keto” dietu a jezme zdravé, výživné a plnohodnotné potraviny.

  1. Ne se přejídat. Velké množství lidí přechází na ketogenní dietu a nadále počítá počet kalorií, často s velkým kalorickým deficitem. Zejména v adaptačním období je důležité jíst do sytosti a ne se stále omezovat.

  1. Pití alkoholu. Alkohol je kontroverzním tématem při každé dietě, ale stejně jako jídlo má kalorie, na které často zapomínáme. Zejména v adaptačním období bychom se měli alkoholickým nápojům vyhýbat, zatímco později je vhodné věnovat pozornost množství cukru, které obsahují. To platí zejména pro koktejly a sladká vína. Pokud jde tedy o alkohol, čím jednodušší, méně zpracovaný a bez cukru, tím lépe.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Připojte se k čekací listině Buďte mezi prvními, kdo se dozví, jakmile bude produkt k dispozici. Zanechte níže svou e-mailovou adresu a buďte informováni o novinkách.
Sdílejte svůj košík